FARBA DEKORACYJNA TRESOR

      Dekoracyjne wykończenie o efekcie piaskowym do wewnątrz, o wysokich walorach estetycznych pozwalającym na zaaranżowanie pomieszczeń zarówno w stylu rustykalnym jak i modernistycznym.

FACHCENT-tresor
WŁAŚCIWOŚCI PRODUKTU

      TRESOR jest farbą wykończeniową dekoracyjną do wnętrz, powstałą na bazie żywic w emulsji wodnistej, elementów perłowych i specyficznych dodatków, które nadają jej następujące cechy: farba oddychająca, o dobrej przyczepności, łatwa w aplikacji, o dobrej odporności na zmywanie dostępnymi środkami myjącymi. Po zastosowaniu na określonych kolorowych powierzchniach, otrzymuje się efekt wielokolorowego opalizowania, co zapewnia specjalna formuła produktu. Ten efekt, powstający w wyniku odpowiedniej aplikacji produktu, wnosi zmianę chromatyczną, powstałą ze względu na kąt patrzenia i/lub typ źródła światła w pomieszczeniu.

ZASTOSOWANIE

      TRESOR jest idealnym produktem do dekorowania ścian wewnętrznych z cegły, płyt gipsowych, na bazie cementu, lub każdej innej powierzchni murowanej. Nadaje się ponadto do dekorowania podstaw metalowych, drewnianych, z blachy ocynkowanej, PCV twardego, aluminium i lekkich stopów, po uprzednim, odpowiednim przygotowaniu powierzchni. TRESOR pozwala na uzyskanie doskonałego, innowacyjnego efektu estetycznego, znacznie podnoszącego wygląd pomieszczeń i nadając im ekskluzywny charakter. Jest szczególnie polecany do pomieszczeń relaksacyjnych, rozrywkowych, miejsc wypoczynku, wellness, degustacji, zakupów, itp.

DANE TECHNICZNE

CIĘŻAR WŁAŚCIWY: 1-1,1 kg/l.
LEPKOŚĆ: 2800 – 3200 Cps (brookfield, spindle 5, vélocité 20 rpm).
WYDAJNOŚĆ TEORETYCZNA: 14-16m2/l.
WYGLĄD I WYKOŃCZENIE: Blask i gładkie wykończenie.
GRANICE EMISJI COV (LotnychZwiązków Organicznych):
Wartość graniczna UE COV (dyrektywa 2004/42/CE) dla tych produktów (kat. A/l; BA):300g/l (2007); 200 g/1 (2010).TRESOR zawiera mniej niż 200 g/l COV.

ZASTOSOWANIE

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

NA NOWYCH POWIERZCHNIACH: Nałożyć warstwę, odpowiednio rozcieńczonego Primer Uniformante A.S, po około 3 – 4 godzinach, nałożyć warstwę FONDO TRESOR, w wybranym kolorze.

NA POWIERZCHNIACH UPRZEDNIO POMALOWANYCH: Przed zastosowaniem FONDO TRESOR, radzimy usunąć elementy powodujące odrywanie się, jak kurz, oleje i/lub tłuszcze, lub elementy odrywające się, po czym należy postępować jak w przypadku powierzchni nowych.

APLIKOWANIE:

       TRESOR może być aplikowany za pomocą wałka wełnianego, o krótkim włosiu, pędzlem ze szczeciny, lub natryskiwaczem. W przypadku aplikowania pędzlem, należy jeszcze przy mokrej farbie, wyrównać powierzchnię wałkiem wełnianym, o krótkim włosiu.

ROZCIEŃCZANIE:

      Produkt gotowy do użycia. Jeśli zachodzi taka konieczność, można rozcieńczyć z max. 5% objętości wody.

SUSZENIE W TEMPERATURZE 200C i 65% WILGOTNOŚCI WZGLĘDNEJ:

      Suszenie bez obecności kurzu przez około 1 godzinę, całkowite wysuszenie w głębi po około 24 godzinach.

CZAS POMIĘDZY JEDNĄ WARSTWĄ A DRUGĄ:

     Należy nałożyć tylko jedną warstwę. Przed położeniem farby wykończeniowej TRESOR, odczekać co najmniej 8 godzin od położenia FONDO TRESOR.

WARUNKI ŚRODOWISKOWE:

     Produkt musi być aplikowany w temperaturze (otoczenia i/lub podstawy) od +50C do +300C.

MYCIE NARZĘDZI:

     Wodą bezpośrednio po użyciu.

OPAKOWANIE:

     1,25 l.

DOSTĘPNE KOLORY:

     Onyks, Bursztyn, Ametyst, Akwamaryna, Nefryt.

PRZECHOWYWANIE I MAGAZYNOWANIE:

     Przechowywać w dobrze zamkniętych opakowaniach, w chłodnym i suchym miejscu, zabezpieczonym przed przemarzaniem.

 

PODOBNE ARTYKUŁY

0 995

0 975

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź