Stiuk Elite Grasello

Produkt na bazie naturalnego wapna gaszonego, długo sezonowanego, z dodatkami mineralnymi, pigmentami nieorganicznymi. Zawiera również spoiwa utrwalające i bakteriobójcze.

fachcent-stiuk-elite-grasello

 

WŁAŚCIWOŚCI PRODUKTU:

STUCCO ELITE jest produktem na bazie naturalnego wapna gaszonego, długo
sezonowanego, z dodatkami mineralnymi, pigmentami nieorganicznymi; zawiera również spoiwa utrwalające (utrwalacze) i bakteriobójcze, dzięki którym produkt ten posiada następujące właściwości:

– WYSOKA PAROPRZEPUSZCZALNOŚĆ I ODDYCHALNOŚĆ

– ZMYWALNOŚĆ I MAŁY WSKAŹNIK PRZYCZEPNOŚCI KURZU (wewnątrz pomieszczeń)

-WYSOKA WYTRZYMAŁOŚĆ NA CZYNNIKI CHEMICZNO-FIZYCZNE I BIOLOGICZNE, WYTRZYMAŁOŚĆ NA PROMIENIE UV I NA SMOG (na zewnątrz)

-ŁATWE DO WYKONANIA EFEKTOWNE, LŚNIĄCE WYKOŃCZENIE. 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

     W przypadku nowych tynków , nałożyć warstwę akrylowego preparatu utrwalającego, wcześniej rozcieńczonego z wodą. W przypadku starych murów i ścian, należy zdrapać aż do tynku, a następnie położyć nową zaprawę tynkową. Jako że do wyczyszczenia starego tynku niejednokrotnie używany jest papier ścierny, nalęży po wyczyszczeniu ściany nałożyć PRIMER UNIFORMANTE.

SPOSÓB APLIKACJI:

      Przed przystąpieniem do aplikacji produktu, należy wcześniej zwilżyć ścianę wodą, dokładnie wymieszać materiał a następnie przystąpić do aplikacji produktu za pomocą packi INOX, do momentu otrzymania jednolitego i równomiernego wyglądu. Kiedy produkt jest już całkowicie suchy, należy przystąpić do nakładania drugiej, finalnej warstwy stanowiącej wykończenie.

      Za pomocą tej samej, wcześniej używanej packi należy przejść do polerowania, zacierając wielokrotnie pacą do uzyskania gładkiej powierzchni; podczas wygładzania nie należy wykonywać bardzo silnego nacisku, w celu uzyskania efektu marmuru.

NA ZEWNĄTRZ:
zawartość opakowania wymieszać z 10% cementu PORTLANDZKIEGO Białego.
ROZCIEŃCZANIE:
gotowy do użycia.
KONSYSTENCJA:
produkt w paście
CIĘŻAR WŁAŚCIWY:
1,28-1,38 kg/litr.
WYDAJNOŚĆ TEORETYCZNA:
1 kg/m2.
KOLORY:
kolory z dostępnego wzornika kolorów (katalogowe)
SPOSÓB PRZECHOWYWANIA:
przechowywać w suchym i chłodnym miejscu; chronić przed niskimi temperturami.
TEMPERATURY APLIKACJI:
MIĘDZY 8-25 C.
OKRES WAŻNOŚCI:
produkt jest ważny przez 2 lata od daty dostawy.

OSTRZEŻENIA:

Unikać nakładania materiału przy dużym nasłonecznieniu lub podczas silnego wiatru, ze względu na możliwość zapruszenia dekoracji. Przed przystąpieniem do aplikacji materiału, należy zwilżyc ścianę . W przypadku zastosowania produktu na zewnątrz koniecznym jest użycie impregnatu w postaci IDROREPELLENTE SILOSSANICO, nakładając kilka warstw i jednocześnie unikając ściekania materiału i ewentualnych zacieków.

PODOBNE ARTYKUŁY

0 995

0 975

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź