LA VELATURE

      Efekt dekoracyjny o wysokim stopniu paroprzepuszczalności, łatwy w wykonaniu, nadający pomieszczeniom delikatny efekt optyczny – transparencji.

fachcent-la-velature-1

 

CHARAKTERYSTYKA:

      LA VELATURA jest produktem zabezpieczającym, o wysokich walorach estetycznych, na bazie spoiw siloksanowych i styreno(wo)akrylowych; szczególny skład zapewnia produktowi bardzo dobrą elastyczność, niską absorpcję wody i bardzo dobrą wytrzymałość na złe czynniki atmosferyczne i na szkodliwe środki chemiczne. Produkt może być stosowany do wewnątrz, jak też na zewnątrz; posiada jednocześnie właściwości paroprzepuszczalne. Chroni powierzchnie i nadaje efekt podobny do starożytnych tynków tzw. starotynków, tworząc transparentny efekt optyczny przecierki, charakterystyczny dla antycznych malowideł
i tynków.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

NA NOWE, WCZEŚNIEJ NIE MALOWANE TYNKI/ŚCIANY: upewnić się, że tynk jest dobrze wyschnięty (przynajmniej 28 dni), wyczyścić ewentualne zabrudzenia i przystąpić do nakładania PRIMER-u SILOSSANICO -(siloksanowego primer-u) i do pomalowania FONDO PER VELATURA,
-podkładu pod velaturę (dla zakończenia cyklu aplikacyjnego produktów siloksanowych) lub innego zdatnego, profesjonalnego podkładu. Po upływie 24 godzin przystąpić do nakładania wykończenia LA VELATURA, używając do tego celu odpowiedniego narzędzia do otrzymania pożadanego efektu.

NA MALOWANE ŚCIANY: upewnić się, że wcześniej nałożona farba jest trwała, wyrównać i zaszpachlować zniszczone miejsca, i przystąpic do aplikacji produktów z linii „LE VELATURE”, za pomocą odpowiednich narzędzi, do wcześniej wybranego efektu.

SPOSÓB APLIKACJI:

      Nałożyć za pomocą pędzla lub wałka, a następnie nie czekając aż produkt wyschnie, przystąpić do tworzenia odpowiednich kształtów za pomocą gąbki, tamponu, szpachelki lub innego zdatnego do tego celu narzędzia. Efekt końcowy, jaki chcemy otrzymać, jest niewątpliwie uzależniony od wcześniej użytego do tego celu narzędzia.

ROZCIEŃCZANIE:

Gotowy do użycia, w razie konieczności – użyć max 5% czystej wody.

CIĘŻAR WŁAŚCIWY:  0,95 – 1,05 kg/litr.
WYDAJNOŚĆ TEORETYCZNA: 8-10 m2/litr w zależności od rodzaju podłoża i ręki fachowca.
CZAS SCHNIĘCIA: na dotyk 2-3 godziny, dogłębnie po 24 godzinach w temperaturze 20 C.
KOLORYSTYKA: kolory katalogowe.

SPOSÓB PRZECHOWYWANIA: przechowywać w suchym i chłodnym miejscu; chronić
przed niskimi temperaturami.
TEMPERATURY APLIKACJI: między 8-25C.

PODOBNE ARTYKUŁY

0 994

0 974

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź