FINITURA ANTICA

FARBA WYKOŃCZENIOWA ŚCIENNA DO UŻYTKU WEWNĘTRZNEGO I ZEWNĘTRZNEGO O EFEKCIE ANTYCZNYM.
Efekt dekoracyjny, łatwy w aplikacji, nadający pomieszczeniom delikatny efekt optyczny – transparencji.

finitura-antica-fachcent

WŁAŚCIWOŚCI PRODUKTU

Finitura antica (wykończenie o efekcie antycznym) jest produktem o wysokich walorach estetycznych powstałych poprzez zastosowanie spoiw akrylowych w wodnej dyspersji, drobniutkich wypełniaczy i specjalnych dodatków, dzięki którym produkt charakteryzuje się następującymi właściwościami:

-BARDZO DOBRA SPRĘŻYSTOŚĆ 
-NISKA ABSORPCJA WODY
-ZDOLNOŚĆ ZACHOWANIA DOBREJ ODDYCHALNOŚCI PODŁOŻA
-DOBRA ODPORNOŚĆ NA WARUNKI ATMOSFERYCZNE I BOJOWE ŚRODKI CHEMICZNE.

ZASTOSOWANIE

       Produkt stosowany zarówno do wnętrz jak elewacji zewnętrznych. Zabezpiecza obrabiane podłoże, a ponadto nadaje mu wygląd przypominający tynki antyczne, dostarczając efektów optycznych w postaci transparencji i głębi, typowych dla antycznych technik dekoratorskich. Ponadto, pozwala otrzymać różnorodne efekty dekoracyjne w zależności od stosowanego sposobu aplikacji.

DANE TECHNICZNE

CIĘŻAR WŁAŚCIWY: 1,2 – 1,3 kg/l.
LEPKOŚĆ PRZY DOSTAWIE: Lekko tiksotropowa
WYDAJNOŚĆ TEORETYCZNA JEDNEJ POWŁOKI: 8-10m2 w zależności od absorpcji podłoża i rodzaju aplikacji
SUCHA POZOSTAŁOŚĆ: 38% ± 1%
WYGLĄD I WYKOŃCZENIE: Wygląd matowy, wykończenie gładkie.
UDZIAŁ EMISJI VOC (Lotne Substancje Organiczne):
Wartość graniczna UE VOC (Dyrektywa 2004/42/CE) dla tego produktu (Kat. A/l; BA):300g/l (2007); 200 g/l (2010). FINITURA ANTICA zawiera poniżej 200 g/l VOC.

SPOSÓB UŻYCIA

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

NA NOWYCH ŚCIANACH: Upewnić się, co do odpowiedniego sezonowania (przynajmniej 28 dni), usunąć wszelkie zanieczyszczenia, a następnie przystąpić do aplikacji prawidłowo rozcieńczonego UTRWALACZA AKRYLOWEGO HEX, po czym, przystąpić do nałożenia PODKŁADU DO POWŁOK O EFEKCIE DAMASCO lub innego odpowiedniego produktu z linii profesjonalnej. Po 24 godzinach przystąpić do nałożenia warstwy dekoracyjnej FINITURA ANTICA używając w tym celu narzędzi najbardziej odpowiednich do uzyskania oczekiwanego efektu estetycznego.
NA ŚCIANACH JUŻ MALOWANYCH: upewnić się, czy istniejąca warstwa farby wystarczająco dobrze trzyma się podłoża, ewentualnie naprawić obszary wymagające interwencji, a następnie przejść do czynności opisanych w przypadku ścian nowych.

APLIKACJA:

      Rozprowadzić produkt przy użyciu pędzla lub wałka, po czym natychmiast przejść do modelowania wzorów przy użyciu packi tynkarskiej, gąbki, korka, łopatki lub innych odpowiednich akcesoriów. Efekt końcowy zależy głównie od zastosowanych narzędzi pracy podczas aplikacji oraz od sposobu nakładania produktu.

ROZCIEŃCZANIE:
Produkt jest gotowy do użycia. W razie konieczności rozcieńczać z maks. 5% objętości wody.
SUSZENIE W TEMPERATURZE 200C I 65% WILGOTNOŚCI WZGLĘDNEJ:
Próba dotykowa po ok. 2-3 godz., dogłębne po około 24 godzinach.

WARUNKI OTOCZENIA:
Produkt może być aplikowany w temperaturach (otoczenia i/lub podłoża) zawierających się między 50C a 300C i w warunkach nieprzewidujących opadów deszczu. Unikać aplikowania na ścianach nasłonecznionych.
UWAGI:
Zaleca się nakładanie produktu przy korzystnych warunkach klimatycznych, zgodnie wcześniejszymi zaleceniami. Nakładanie produktu w niewłaściwych warunkach atmosferycznych, negatywnie wpływa na czas schnięcia produktu, oraz na otrzymanie optymalnych właściwości estetycznych i charakterystyki końcowej.

CZYSZCZENIE NARZĘDZI:
Czyścic wodą bezpośrednio po użyciu.
OPAKOWANIA DOSTĘPNE W SPRZEDAŻY: 6x1l; 2x4l
DOSTĘPNE KOLORY:

zgodnie z katalogiem
PRZECHOWYWANIE I MAGAZYNOWANIE:
Przechowywać w dobrze zamkniętych opakowaniach, w chłodnym i suchym miejscu, zabezpieczonym przed
działaniem mrozu.

PODOBNE ARTYKUŁY

0 1000

0 978

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź