Elite Travertino

Powłoka ścienna w proszku wyprodukowana na bazie wapna gaszonego, proszku marmurowego, ligandów (spoiw) hydraulicznych. Pigmentów nieorganicznych, jak również szczególnych dodatków. PRZYJEMNY EFEKT CHROMATYCZNY, PÓŁMATOWY TYPU MARMUR ANTYCZNY. Idealny do dekoracji budynków o charakterze artystycznym, zarówno antycznym jak i nowoczesnym.

fachcent-elite-travertino1

CHARAKTERYSTYKA:

     ELITE TRAVERTINO jest produktem na bazie wapna gaszonego, sezonowanego, proszków marmurowych, spoiw hydraulicznych, pigmentów nieorganicznych oraz różnych dodatków, dzięki którym produkt ten posiada następujące właściwości:
-DOBRA PAROPRZEPUSZCZALNOŚĆ, DOSKONAŁA WYTRZYMAŁOŚĆ NA SZKODLIWE CZYNNIKI CHEMICZNO- FIZYCZNE,
-WYSOKA ODPORNOŚĆ NA PROMIENIE UV, BAKTERIE, PLEŚŃ,
–EFEKTOWNY WYGLĄD CHROMATYCZNY O PÓŁMATOWYM WYKOŃCZENIU PRZYPOMINAJĄCYM MARMUR ANTYCZNY.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

      Powierzchnie, na których jest stary tynk lub farba należy wyczyścić aż do tynku. W przypadku, gdy mamy do czynienia ze starymi i uszkodzonymi tynkami, należy wyrównać powierzchnię, zaszpachlować istniejące i powstałe podczas czyszczenia niedoskonałości, a następnie przywrócić ścianę do pierwotnego stanu, używając do tego celu odpowiedniej zaprawy murarskiej. W obydwu przypadkach przed przystąpieniem do nakładania trawertynu koniecznym jest nałożenie jednej warstwy gruntu akrylowego, uprzednio rozcieńczonego. Przy nakładaniu na nowe tynki nie jest wymagane gruntowanie.

SPOSÓB APLIKACJI:

   Wymieszać zawartość opakowania z wodą do momentu otrzymania jednolitej pasty. Na wcześniej wyszpachlowaną, wyrównaną i suchą powierzchnię nanosimy grunt jedno- lub dwukrotnie. Po wyschnięciu gruntu przystępujemy do nakładania pierwszej warstwy tynku za pomocą metalowej pacy INOX w równomierny sposób- na grubość ziarna, tak by nie tworzyć zgrubień. Po upływie 8- 10 godzin nałożyć drugą warstwę- podobnie jak pierwszą na grubość ziarna. Kilka minut po nałożeniu drugiej warstwy przystępujemy do wydrapania wzoru krawędzią pacy otrzymując w ten sposób wzór odpowiadający wyglądowi trawertynu.
Następnie przed całkowitym wyschnięciem wygładzamy pacą całą powierzchnię uzyskując w ten sposób półmatowy efekt. Po upływie dwóch dni od momentu zakończenia aplikacji warstwy drugiej, zaleca się delikatne zwilżenie ściany. W celu zaimpregnowania trawertynu, można użyć hydrofobowego impregnatu, tak aby nie pozostawić zacieków. Można również nanieść kolor używając do tego celu wcześniej zapigmentowanej przecierki siloksanowej. Należy pamiętać, że wszystkie czynności trzeba wykonywać zgodnie z kierunkiem wydrapań.

DOSTĘPNE UZIARNIENIA: drobne, średnie.
STOSUNEK ROZCIEŃCZANIA: wymieszać 18 kg trawertynu w proszku z około 7 litrami wody.
CIĘŻAR WŁAŚCIWY WYMIESZANEGO PRODUKTU: 1.72- 1.74 kg/l.
WYDAJNOŚĆ TEORETYCZNA: 1.5- 2 kg/m2
CZAS SCHNIĘCIA: w dotyku 60- 90 minut, całkowicie około 24 h w temperaturze 20 st C
SPOSÓB PRZECHOWYWANIA: przechowywać w suchym miejscu, chronić przed niskimi temperaturami.

OSTRZEŻENIA:

      W przypadku, gdy chcemy nakładać produkt na zewnątrz, koniecznym jest dla jego lepszej ochrony zastosowanie impregnatu o nazwie IDROREPELLENTE SILOSSANICO, w odstępie 7 dni od chwili jego położenia. Produkt powinien być nakładany w temperaturach dodatnich pomiędzy wartościami +10C a +25C.

PODOBNE ARTYKUŁY

0 994

0 974

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź