DAMASCATO

Dekoracyjne wykończenie oddychające, łatwe i szybkie w aplikacji, nadające wyrafinowanie i elegancję każdemu pomieszczeniu.

damascato-fachcent

 

CHARAKTERYSTYKA:

       DAMASCATO pozwala na uzyskiwanie dekoracyjnych wykończeń o dużym uroku i efekcie antycznym; jest produktem oddychającym, ekologicznym, na bazie wysokiej jakości żywic i w postaci roztworów wodnych; jest wytrzymały w kontakcie z najczęściej spotykanymi detergentami, ponadto jest wytrzymały na uderzenia i dobrze zachowuje się w miejscach nasłonecznionych i podczas złych warunków atmosferycznych. Najczęściej produkt jest otrzymywany w kolorze białym; ale może być również zapigmentowany za pomocą specjalnych TONERÓW, które muszą być dobrze rozmieszane z produktem. DAMASCATO pozwala na otrzymywanie rozmaitych efektów dekoracyjnych w zależności od wybranej metody aplikacji.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

NA NOWE, ŚWIEŻE TYNKI:
wyszczotkować, wyszpachlować widoczne wgłębienia, i nierówności i pęknięcia i przystapić do nakładania jednej warstwy PRIMER UNIFORMANTE, wcześniej odpowiednio rozcieńczonym z wodą.

Po 3-4 godzinach nałożyć 1-2 warstwy podkładu pod damascato – FONDO DAMASCATO. Po całkowitym wyschnięciu podkładu przystąpić do nakładania wykończenia DAMASCATO, wykonując ruchy na krzyż, odpowiednim pędzlem na powierzchni 2 m2, za jednym razem.

NA ŚCIANACH JUŻ MALOWANYCH:
Upewnić się, czy istniejąca warstwa farby wystarczająco dobrze trzyma się podłoża, ewentualnie naprawić obszary wymagające interwencji, a następnie przejść do czynności opisanych w przypadku ścian nowych.

SPOSÓB APLIKACJI:

      Nakładać wykończenie DAMASCATO używając do tego celu odpowiedniego pędzla. Po ok. 30 min. Od momentu nałożenia, wygładzić produkt za pomocą specjalnej łopatki/szpachelki, otrzymując w ten sposób zachwycającą dekorację. Aby otrzymać jeszcze lepszy efekt polichromatyczny, należy powtórzyć te samą czynność kilka razy.
ROZCIEŃCZANIE: produkt gotowy do użycia; w razie konieczności użyć do rozcieńczenia czysta wodę.
CIĘŻAR WŁAŚCIWY: 1,00-1,08 kg/litr
TEORETYCZNA WYDAJNOŚĆ: 100 gr/ m2 w zależności od tego jaka grubość wykończenia chcemy otrzymać.

CZAS SCHNIĘCIA: około 6-8 h na dotyk, 2-3 dni całkowicie.
DOSTĘPNOŚĆ KOLORÓW: kolory ze wzornika kolorów (katalogowe).
SPOSÓB PRZECHOWYWANIA: przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, chronić przed niskimi temperaturami.
TEMPERATURA APLIKACJI: między 8-25 C.

OSTRZEŻENIE:

Rozmieszać produkt ręcznie aby uniknąć pęknięcia flokuł.

PODOBNE ARTYKUŁY

0 1000

0 978

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź