FARBY DEKORACYJNE CHIC

      Dekoracyjne wykończenie o efekcie piaskowym do wewnątrz, o wysokich walorach estetycznych pozwalającym na zaaranżowanie pomieszczeń zarówno w stylu rustykalnym jak i modernistycznym.

4

 

WŁAŚCIWOŚCI PRODUKTU

     CHIC jest dekoracyjnym wykończeniem do wewnątrz pomieszczeń stworzonym na bazie żywic akrylowych w postaci wodnistej emulsji, wyselekcjonowanych pigmentów i specjalnych dodatków, które nadają produktowi następujące właściwości: dobrą oddychalność (paroprzepuszczalność), dobrą adhezję (przyleganie), łatwość aplikacji, wytrzymałość w kontakcie z powszechnie spotykanymi detersywami.

ZASTOSOWANIE

      CHIC jest doskonale nadającym się produktem do dekoracji ścian, wewnątrz pomieszczeń. Pozwala na uzyskanie dekoracyjnego wykończenia o wysokim efekcie estetycznym, wykorzystując przy tym różną refrakcję światła zestawioną z obecnością specyficznych, perlistych dodatków. Szczególny efekt estetyczny, jaki uzyskujemy dzięki tej dekoracji może zostać połączony jako zestawienie modernizmu ze stylem rustykalnym (boniowanym).

DANE TECHNICZNE

CIĘŻAR WŁAŚCIWY:
1,05-1,15 kg/l
LEPKOŚĆ (ZAWIESISTOŚĆ): 
3500 – 4000 Cps (skala Brookfielde’a, spindle 5, szybkość 20 rpm).
TEORETYCZNA WYDAJNOŚĆ NA JEDNĄ/PIERWSZĄ WARSTWĘ: 
10-12 m2 /l (wydajność może być zmienna/wahać się w zależności od porowatości podłoża, chłonności (absorpcji) podłoża,a także od sposobu aplikacji)
ZAWARTOŚC SUCHEJ MASY:
31%+-1%
POSTAĆ I WYKOŃCZENIE:
Wygląd półmatowy/matowy, wykończenie delikatnie porowate w dotyku.
WARTOŚĆ GRANICZNA EMISJI COV(LOTNE ZWIĄZKI ORGANICZNE):
Wartość graniczna UE emisji COV (Dyrektywa 2004/42/CE) dla tego produktu (Kat. A/I;BA):300g/L
(2007);200g/l(2010). CHIC zawiera mniej niż 200 g /l COV.

SPOSÓB APLIKACJI:

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:
  Na nowe i świeże powierzchnie nałożyć jedną warstwę PRIMER-U UNIFORMANTE odpowiednio rozcieńczonego a następnie po upływie ok. 3-4 godzin nałożyć jedną warstwę PITTURA ACRILICA UNIVERSALE, „ACRILICO”.
      Na wcześniej malowane podłoża, zaleca się przed nałożeniem CHIC oczyszczenie powierzchni z wszelkich pyłów, kurzu, brudu, wosku oraz tłustych zabrudzeń, jak również wyeliminowanie wszelkich istniejących niedoskonałości typu: pęknięcia, nierówności.
      Następnie należy postąpić jak w przypadku nowych, świeżych powierzchni.

APLIKACJA:
   CHIC może być nakładany za pomocą pędzla z prawdziwej szczeciny, tamponu, rękawicy, wełnianego wałka, lub przy za pomocą plastikowej pacy. Końcowy efekt estetyczny, jest uzależniony od wyobraźni osoby nakładającej produkt i od typu wykorzystanego narzędzia. Szczególny efekt estetyczny można otrzymać wykorzystując pędzel, podczas aplikacji dwóch kolejnych warstw , wykonując pociągnięcia pędzlem w tym samym kierunku.

SPOSÓB ROZCIEŃCZANIA:
     Produkt jest gotowy do użycia. W razie konieczności, można rozcieńczyć z max. 5% wody.
CZAS SCHNIĘCIA (OCZEKIWANIA POMIĘDZY NAKŁADANIEM
KOLEJNEJ WARSTWY: 
     Ok. 4 h w twmp. 20 stopni C.
TEMPERATURA APLIKACJI:
     Produkt powinien być nakładanyw temp. (otoczenia i podłoŜa) pomiędzy 5-30 stopni C.
CZYSZCZENIE NARZĘDZI:
     Wodą, zaraz po użyciu.
DOSTĘPNOŚĆ KOLORÓW:
     SILVER, GOLD, MAT.
     Poszczególne bazy pigmentuje się przy użyciu TONERA lub systemu tyntometrycznego SPEEDY.

SPOSÓB MAGAZYNOWANIA:

      Produkt przechowywać w szczelnie zamkniętych pojemnikach, w suchym i chłodnym miejscu chroniąc przed niskimi temperaturami.

PODOBNE ARTYKUŁY

0 1056

0 509

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź